Tweedeverblijvers dragen een flink deel van onze kosten

 

Onze gemeente telt 27.930 woongelegenheden. Daarvan zijn 16.007 tweede verblijven. Da’s 57,31% alstublieft. Onze ‘eigen inwoners’ bewonen 11.923 woongelegenheden.

De totale opbrengst van de opcentiemen onroerende voorheffing dit jaar wordt geschat op 19.051.727 euro. Ruwweg zou je dus kunnen zeggen dat toch minstens 10 miljoen euro hiervan voortvloeit uit onze tweedeverblijven.

Tweedeverblijvers betalen hierbij jaarlijks ook nog eens een tweedeverblijfstaks op hun eigendom. Verwachte opbrengst voor dit jaar: nog eens 10 miljoen euro.

En ze betalen ook nog ‘ns milieubelasting: 2,5 miljoen euro.

Komt er dus op neer dat onze tweede residenten ons, inwoners, jaarlijks een “vette cheque” geven van circa 22,5 miljoen euro. Die centen komen ons, inwoners, ten goede. Ze zorgen ervoor dat het gemeentebestuur kan blijven investeren in haar wegen, infrastructuur, service en vrijetijdsaanbod.

Nadeel zijn de statistieken. Onze gemeente heeft de grootste schuld per inwoner. Helaas worden de tweedeverblijvers niet in de statistieken betrokken. Terwijl ze toch een flink aandeel van onze kosten dragen…

 

 

(Foto Gerrit Devinck)

Reageer